İçeriğe geç

Dinamo 2020 Yaz Kampı Hakkında Genel Bilgilendirme

Dinamo 2020 Yaz Kampı Hakkında Genel Bilgilendirme

Dinamo Spor Kulübü kampları bu sene düzenlenecek olan Yaz kampıyla beraber sayısını 12’ye yükseltecektir. 12 kamp boyunca yüzlerce sporcumuz ile gerçekleştirdiğimiz kamplarımızda hem sporcularımıza basketbol eğitimi verirken hem de bireysel gelişimlerine katkı verecek organizasyonlar yapılmaktadır.
Kampın ailelerden uzakta olarak 5 Gece 6 gün olarak gerçekleşmesiyle her sporcumuz bireysel gelişimine katkı sağlayacaktır. Yaz kampları özellikle içine kapanık, saha içinde güvensiz sporcular için kendini açma şansı verir. Kamplarda çocukların yaşamı için gerekli tüm sorumluluğu alması gerekir ve bağımsız hareket etmeyi öğrenir. Kampta çocuğun ne yapması gerektiğini hatırlatacak anne babası yoktur ve kamp kurallarına uyarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. Aynı şekilde anne ya da babası onun yapması gereken bir görevi kampta onun yerine yapamaz. Yaz kamplarında çocuklar kendi işini kendi yapmayı öğrenir. Bu şekilde kamp dönemi geçiren sporcular hem özel hayatlarında hem de spor hayatlarında daha da başarılı olacaklardır. Takım olarak gidilen her kampın takım bütünlüğüne katkısı çok olacaktır. Takım arkadaşlığının artmasıyla beraber takımların daha da başarılı olması en önemli kamp kazanımıdır.

Kamp Ulaşım

Geçen senelerde olduğu gibi kamp ulaşımını kendi kulübümüze tahsis ettiğimiz özel otobüsler ile yapacağız. 11 HAZİRAN PAZAR GECESİ yola çıkılacak kampımız da dönüş tarihimiz 17 Haziran Cumartesi akşamı olarak belirlenmiştir.Konaklama                6. Yaz kampımızda yine bizlerin karış karış bildiği, İzmir Gümüldür’de olacağız. Gümüldür ilçesinde bulunan 5.yıldızlı otel YALI RESORT’ta 2-3 kişilik odalarda TAM PANSİYON şeklinde konaklama yapacağız.  Otel’de 3 yüzme havuzu bulunup ayrıca kendine ait AQUA PARKI mevcuttur. Otel’de 2 açık basketbol sahası, futsal sahası, plaj voleybolu alanları mevcuttur. Ayrıca kamplarımızın vazgeçilmezi Survivor oyunlarımız içinde kum plaj bulunmaktadır.

Spor Salonu

Spor salonu konaklama yapacağımız otele 500 metre uzaklıktadır. Otel ile salon arasında ki mesafe her sene olduğu gibi bu sene de servisler ile gerçekleşecektir. Kapalı spor salonunun haricinde otel içinde bulunan açık basketbol sahaları da kullanılacaktır (Açık sahalar gölgelendirme yapacak şekilde tenteler ile kaplıdır.)

Survivor Oyunları

Her sene olduğu gibi bu sene de kampın vazgeçilmezlerinden Survivor Oyunları yine kampımızda gerçekleşecek. Bu sene daha farklı ekipmanlar ile daha güzel bir şekilde ayarlanacak olan Survivor yarışmalarında heyecanlar dorukta olacaktır.

Aqua Park

Otelimizin içinde bulunan Aqua parka sporcularımız 5 gün ücretsiz şekilde faydalanabilecektir. Aqua park için kontrol tamamen koçlarda olacaktır. Günlük antrenman programlarına göre aktiviteler yapılacaktır. Aqua park için belli ekipmanları kullanabilmek için yaş sınırlaması mevcuttur. Herkes kendi yaşına uygun kaydırakları kullanacaktır. Bütün aquapark aktiviteleri koçların gözetimi altında olacaktır.Kamp Güvenlik Detayları                Konaklamalarda her odanın yedek anahtarları koçlarda bulunacaktır. Her gece 2 saat aralıklar ile oda kontrolü yapılacaktır. (Klima kontrolü, pike kontrolü, Tv kontrolü)                Gümüldür, deniz olarak kumluk bir alana sahiptir. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Denize hiçbir oyuncu kendi başına gidemez. Takım olarak deniz aktivitesi yapılır. Denizde koçlardan bir tanesi seviye belirler (bel hizasına kadar) diğer koç ise dışarıda gözlem yapar.                Havuz aktivitesinde de aynı şekilde uygulama yapılmaktadır.

Arkadaş Daveti

Bu sene diğer senelerden farklı olarak sporcularımız kampa kendi arkadaşlarını da davet edebilirler. Basketbol antrenmanları hariç (isterlerse idmanlara da katılım gösterebilirler) diğer bütün aktivitelerden faydalanabilirler.Kamp Genel BilgileriKamp Başlangıç Tarihi: 11 Haziran Pazar Saat 24:00 Kadıköy Evlendirme Diaresi Önü
Kamp Bitiş Tarihi: 17 Haziran CumartesiKonaklama Yeri: Club Yalı Hotels and Resort (http://clubyaliizmir.cactushotels.com)Aqua Park: Yalı Castle Aqua Park (http://yalicastleaquapark.cactushotels.com)Spor Salonu: Gümüldür Çok Amaçlı Spor SalonuKamp yaş aralığı: 2009 – 2003 Doğumlu kız erkek sporculardır.

2017 Yaz Kampi  |  05.06.2017