Ekibimiz

Kaan Aykut

Genel Koordinatör

   1987 İstanbul doğumlu Kaan Aykut, Dinamo Spor  Kulübü ve Spor Okullarının baş antrenörü olarak görev  almaktadır. Lise   eğitimini, 2005 senesinde İntaş  Lisesinde tamamlayan Kaan Aykut, Işık Üniversitesi  Enformasyon Teknolojileri Bölümü 4.sınıfında eğitim  hayatına devam etmektedir.

   Basketbol hayatına 6 yaşında başladıktan sonra oyunculuk kariyerine Burhan Felek Spor Kulübü ve Taç Spor ile devam ettikten sonra bu kulüpte son 2 senesini takım kaptanlığı yaparak tamamladı. Üniversite hayatı boyunca da okul takımında oynayarak sporculuk hayatını devam ettirdi. Kaan Aykut, 2010 senesinden beri Dinamo Büyük Erkek takımında basketbol oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

   2005 Senesinde E kategorisi Antrenör Lisansını aldıktan sonra 4 sene boyunca Gençlik Spor İl Müdürlüklerinin düzenlediği Yaz Spor Okullarında düzenli olarak görev almıştır. Antrenörlük kariyerine  2005 senesinde oyunculuğunu tamamladığı Taç Spor’da, Küçük Takım yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Kaan Aykut, sırasıyla Fenerbahçe Koşuyolu Basketbol Okulları, Kadıköy İlk Adım Basketbol Okullarında çalıştı.

   2010 senesinde Kaan Sunman ile birlikte Dinamo Spor Kulübü’nün kurulmasına öncülük etti. 3.kademe antrenör lisansı olan Kaan Aykut 2018-2019 sezonunda Dinamo Spor Kulübü  Erkek Basketbol takımları antrenörlüğü ve Spor Okulları genel koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

   1988 İstanbul doğumlu Kaan Sunman, Dinamo Spor Kulübü ve Spor Okulları’nın genel koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Lise eğitimini, 2007 senesinde Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamlayan Kaan Sunman, 2011 senesinde Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu.

   Kaan Sunman’ın basketbol topuyla ilk tanışması 1998 senesinde Unibasket Kulübü’nde oldu. Unibasket altyapısında geçen 3 senenin ardından kariyerine Taç Spor ile devam edip altyapı kariyerini bu kulüpte noktaladı. Kulüp takımlarının yanında okuduğu süre boyunca hem Üsküdar Amerikan Lisesi hem de Sabancı Üniversitesi okul takımlarında da görev alıp, kaptanlık mertebesine ulaştı. Kaan Sunman, 2010 senesinden beri Dinamo Büyük Erkek takımında basketbol oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

   Sırasıyla Fenerbahçe Koşuyolu Basketbol Okulları ve Kadıköy İlk Adım Basketbol Okulları’nda antrenörlük yaptıktan sonra 2010 senesinde Kaan Aykut ile birlikte Dinamo Spor Kulübü’nün kurulmasına öncülük etti. 2018-2019 sezonunda Dinamo Spor Kulübü ve Spor Okulu yönetici görevini sürdürmektedir.

Kaan Sunman

Genel Koordinatör

Aras Büyükoğlu

Kız Basketbol Şubesi Baş Antrenörü

    1987 İstanbul doğumlu Aras Büyükoğlu, Dinamo Spor Kulübü Kız Takımları Altyapı Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

   Eğitim hayatını 2009 senesinde Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olarak tamamlayan Aras Büyükoğlu, basketbol ile ilk olarak 6 yaşında Cihat Levent Basketbol Okulları'nda tanıştı. Yetiştiği spor okulunda aralıksız devam ederek ,Cihat Levent Basketbol okulunun takımı olan Armada Spor Kulübü’nde Küçük A ve Yıldız B takımlarında oynadıktan sonra, Taçspor’a geçerek Kaan’larla birlikte Yıldız A, Genç B ve Genç A takımlarında birlikte mücadele etti.

    Kulüp takımlarının yanı sıra okul takımlarıyla da ligde mücadele eden Aras Büyükoğlu ilkokulda Doğuş Koleji ile oynadıktan sonra ortaokulda Bilfen Koleji ile 2 sene Fehmi Sadıkoğlu’nun öğrencisi olma şansını yakalamıştır.

    Antrenörlüğe oyuncu olduğu yıllarda Taçspor Kulübünde yaz okulu yardımcı antrenörlüğü yaparak başlayan Aras Büyükoğlu, çeşitli şirket takımları çalıştırdıktan sonra 2015 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü kız takımları altyapı sorumlusu olarak, basketbola hizmet etmektedir.

Uğur İşgören

Acıbadem Basketbol Şubesi Baş Antrenmrü

1990 İstanbul Beykoz doğumlu Uğur İşgören, Halide Edip İlköğretim Okulunu bitirdikten sonra sırasıyla Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesini ve 2014 senesinde Marmara Üniversitesi Spor Akademisi'ni bitirmiş bulunmaktadır.

Basketbola 8 yaşında Beykoz spor okullarında baslayan Uğur İşgören bütün alt yapı kategorilerinde aynı takımda oynayıp A takim seviyesine Beykoz spor kulübünde çıkma başarısını yakalamıştır. Sırasıyla Beykoz Spor Kulübü, İstanbul DSİ, İstanbul Yeni Nesil, Trakya Ergene Gençlik Spor, Yıldırımspor ve 5 sezon oynadığı Çorlu Belediyesi Gençlik Spor Kulübünde profesyonel basketbol hayatına devam etti. 2017-2018 sezon sonu ayrıldığı Çorlu Belediyesinde 5 sezon takım kaptanlığını üstlenmiştir. Profesyonel kariyerinin yanında Marmara Üniversitesi basketbol takımınında formasını mezun olana kadar giymiştir.

Çocuklar ile bildiği bilgileri paylaşmak ve yeni sporcular yetiştirmek üzere oyunculuğu sırasında çeşitli basketbol kulüplerinde antrenörlük yapmıştır.  2010-2014 senelerinde Beykoz belediyesi basketbol altyapı, yaz ve kış basketbol okullarında antrenörlük yapmıştır.

2018-2019 sezonu itibariyle Dinamo spor Kulübü Acıbadem şubesi basketbol spor okulları baş antrenörlük görevini üstlenmektedir.

1982 doğumlu Berkay Yapıcı, Dinamo Spor Kulübü kadrosuna bu sene basketbol antrenörü olarak katılmıştır.

Lise eğitimini Bahçeşehir Atatürk Lisesi'nde tamamlayan; aynı zamanda Efes Pilsen alt yapı/yıldız takımda basketbolcu olarak yer alan Berkay Yapıcı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmasına rağmen basketboldan hiçbir zaman vazgeçmemiştir

Efe Aydan'ın da teşvikiyle 2013 senesinde 1.kademe antrenörlük belgesini almıştır.

14 yıl TEGV & Tofaş Basketbol Kulübü,16 yıl İstanbul Üniversitesi ve en son Enka Spor Kulübü'nde basketbol antrenörlüğü yapmıştır.

 

2019 - 2020 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü Kadıköy Şubesi Basketbol Spor Okulları antrenörlük görevine gelmiştir. 

Berkay Yapıcı

Kadıköy Şubesi Basketbol Antrenörü

     1994 İstanbul doğumlu Metehan İpek, General Ali Rıza Ersin Lisesi'nden 2012 senesinde mezun oldu. Öğrenim Kocaeli Üniversitesi'nde devam eden Metehan 2016 yılında mezun oldu. 

 

     Basketbol hayatına, Kaan'ların da antrenör olarak çalıştığı Haydarpaşa Fenerbahçe Spor Okulu'nda başladı bir sene sonra, Kadıköy İlk Adım Spor Okulu'na geçti. Burada bir sene kaldıktan sonra Dinamo Spor Kulübü'nün kurulmasıyla oraya transfer oldu.  Genç Takım hazırlık senesinde dizinden yaşadığı sanssız sakatlıktan dolayı altyapı kariyeri sona ermek zorunda kaldı. 

 

     2014 yılından itibaren Dinamo Spor Kulübü'nde yardımcı antrenörlük görevine başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun eğitim kursuna katılarak E Kategorisi Antrenörlük Lisansı alan Metehan İpek spor okulu ve U14 antrenörü olarak kariyerine devam etmektedir.

Metehan İpek

Kadıköy Şubesi Basketbol Antrenörü

İrem Özkaya

Kadıköy Şubesi Basketbol Antrenörü

1999 İstanbul doğumlu İrem Özkaya, Dinamo Spor Okullarında ve erkek takımlarında basketbol antrenörü olarak görev almaktadır. Lise eğitimini 2016 yılında Beyoğlu Ayşe

Ege Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra eğitim hayatını İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar

Programcılığı Bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı yine İstanbul Aydın Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi 1.sınıfta devam etmektedir.

 

Basketbol hayatına 11 yaşında başladıktan sonra oyunculuk kariyerine Beşiktaş JK pilot takımı

Kurtuluş Spor Kulübü’nde başlayıp daha sonra Beşiktaş JK as takıma çıkarak 3 sene boyunca burada

görev almıştır. Daha sonra Kağıthane Hüseyin Alp Spor Kulübü’ne transfer olup 1 sene oynadıktan

sonra Dinamo Spor Kulübü'ne transfer olup burada görev almıştır. 4 sene boyunca Dinamo Spor

Kulübü’nün düzenlediği Yaz Spor Okulları’nda asistan antrenörlük yapmıştır. Antrenörlük kariyerine

2016 senesinde Dinamo’da Spor Okulu Asistan Antrenörü olarak başlamıştır.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun eğitim kursuna katılarak E Kategorisi Antrenörlük Lisansı alan

İrem Özkaya kariyerine Erkek Takımları ve Basketbol Spor Okulu Antrenörü olarak devam

etmektedir.

     Ceren Aktürk 1 Haziran 1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Haydarpaşa Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Ceren şu an üniversite sınavına hazırlanmaktadır.

 

     Basketbol hayatına 9 yaşında Dinamo Spor Okulları'nda başladıktan 1 yıl sonra Dinamo Spor Kulübü'nde altyapı kariyerine başladı. Başarılı geçen 5 sezonun ardından Bosna Basket Spor Kulübü'nde kiralık olarak Genç ve A takım formaları giydi. Daha sonra Dinamo Spor Kulübü'ne geri dönen Ceren oyunculuğunu halen burada sürdürmektedir.

3 sene boyuncu Dinamo Spor Kulubü'nün düzenlediği yaz spor okullarında asistan antrenörlük yapmıştır.

2017-2018 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü Acıbadem  Spor Okulu antrenörlük görevini sürdürmektedir.

Ceren Aktürk

Acıbadem Şubesi Basketbol Antrenörü

1995 Trabzon doğumlu Elanur Bayram lise öğrenimini Trabzon Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite hayatına ise İstanbul'a gelerek Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde devam etmektedir.

 

Basketbol hayatı lisedeki okul takımı ile başladı. Lise hayatı boyunca okul takımında ve Trabzonspor Basketbol takımında yer aldı

 

1.Kademe antrenör lisansına sahip olan Elanur sırasıyla Trabzonspor Basketbol Yaz Spor Okulu, İdman Ocağı Basketbol Spor Okulu ve Pota Bordo Mavi Basketbol Kulübünde Yardımcı Antrenörlük yapmış olup 2018-2019 sezonu itibariyle görevine Dinamo Spor Kulübünde Kız Basketbol Akademi Antrenörü olarak devam etmektedir.

Elanur Bayram

Kız Basketbol Şubesi Antrenörü

Yiğit Oskay

     1994 İstanbul doğumlu Yiğit Oskay Dinamo Spor Kulübünün, Voleybol şubesi koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Lise eğitimini 2012 senesinde Habire Yahşi Anadolu Lisesinde tamamlayan Yiğit Oskay , Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek okulundan 2016 senesinde mezun olmuştur. 


     Voleybol hayatına 10 yaşında başladıktan sonra 8 sene altyapılarda oynadı. 6 sene ise profesyonel olarak liglerde top oynadı. Aynı zaman da lise ve üniversite takımlarında da oynamaya devam etti. Altyapılarda 2. Adet Türkiye 2.liği , 2 Adet Türkiye 4.lüğü bulunan Yiğit Oskay'ın üniversiteler 1. liginde ise 2 adet Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor. 


     2014 senesinde Voleybol 1. Kademe Antrenörlük belgesi aldıktan sonra ; Fenerbahçe Voleybol Okulu, Fabrika Voleybol (TVF), Ekol Spor kulübünde spor okulu ve alt yapı antrenörü olarak görev almıştır. Yaz okullarında ise 4 yıl boyunca farklı kulüplerde hem antrenör hemde koordinatör olarak görev almıştır. 


     2018-2019 sezonu ile birlikte Dinamo Spor Kulübü Voleybol Kız Takımları ( Minik Takım , Midi Takım , Küçük Takım ) antrenörlüğü ve Voleybol Spor Okulu koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Voleybol Şubesi Baş Antrenörü

Elif Koraş

Voleybol Şubesi Antrenörü

     Elif Koraş 1989 İstanbul doğumludur. Dinamo Spor Kulübü ve Gençlik Spor İl Müdürlükleri'nin düzenlediği spor okullarında görev almaktadır. Lise eğitimini 2006 yılında Üsküdar Mehmet Rauf Lisesi'nde tamamladıktan sonra üniversiteyi eski adıyla Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, şimdiki adıyla Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde okumuş ve mezun olmuştur.

     Voleybol hayatına ilkokulda beden eğitimi öğretmeninin teşvikiyle okul takımında başlamıştır. Lisede de okul takımında görev alan Elif Koraş lise son sınıfta İBB voleybol takımı seçmelerini kazanmış ve üniversite hayatının ilk yılı boyunca devam etmiştir. Üniversitenin 2. Senesinde sakatlık sebebiyle İBB voleybol takımını bırakmış ve Marmara Üniversitesi'nin çocuklar için açtığı yaz okullarında mezun olana kadar görev almıştır.
 
     2016 yılında Marmara Üniversitesi'nde formasyon sertifika programına girerek eğitimine devam etmiştir. Aynı yıl Müjdat Gezen Konservatuarı'nın Hafif Batı Müziği bölümüne girmiş ve 2018 itibariyle eğitimini tamamlayarak mezun olmuştur.

2017 yılından beri Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak Kadıköy Belediyesi'nde voleybol antrenörlüğü yapmaktadır. Aynı zamanda 2018 Eylül itibari ile Dinamo Spor Kulübünde göreve başlamıştır.

     Merve Aykut 18 Haziran 1990 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Basketbol ve voleybol okulumuza ev sahipliği yapan İstanbul Kadıköy Lisesi'nden başarıyla mezun olan Merve Aykut, Yakın Doğu Üniversitesi Beden ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. Üniversite kariyeri boyunca üniversite yüzme takımında yer aldı ve sayısız  başarıya imza attı. Başarılı bir yüzücü olmanın yanında, İkinci sınıftayken üniversite takımında antrenörlüğe başlayarak ilk antrenörlük deneyimini elde etti. 2009-2012 yılları arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği yaz spor okullarında hem yüzme okulu hem de basketbol okulu antrenörü olarak görev aldı. 2012-2013 sezonunda yine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzunda yüzme antrenörlüğü yapan Merve Aykut 2013 Ekim ayında Dinamo Spor Kulübü'ne katıldı ve yüzme okulunun kurulmasına öncülük etti. 

     2014 yılı itibariyle asıl mesleği olan Jimnastik antrenörlüğüne geri dönüş yapan Merve Aykut, jimnastik şubemizin kurulmasına öncülük yapmıştır. 2018-2019 sezonunda da jimnastik şubemizin genel koordinatörlüğünü yapmaya devam etmektedir.

Merve Aykut

Jimnastik Şubesi Genel Koordinatörü

     1985 Yılında Sakarya doğumlu olan Evren Aktekin, 2003 yılında Sakarya Atatürk Lisesinden mezun olmuştur. öğrenim hayatına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde devam eden Evren Aktekin Muğla Üniversitesi Antrenörlük Bölümüne 19.cu sırada kazanmıştır. Küçük yaşta Jimnastiğe başlamasıyla birlikte kendini hem Jimnastik alanında hemde breakdance alanında geliştirmiştir. Burada milli takım eski kaptanı olan Bahadır Altay  ve milli takım sporcusu olan Hakan Ünal'dan dersler alarak kendini geliştirmiştir. Üniversiteden mezun olmadan uzmanlığını Artistik Jimnastikten alarak Kıdemli Antrenör olarak mezun olmuştur.

Üniversite takımında  Jimnastik Takımına girerek ve kaptanlık yaparak Üniversiteler Arası Akrobatik Cimnastik Şampiyonasında takım ile üst üste 1.likler elde etmiştir (2007-2008-2009-2010). Ve küçük yaşta Breakdance yapmasının avantajıyla girdiği yarışmalarda sayısız dereceler elde etmiştir. 2012 yılından beri Alev Özel Okulları,Evrim Özel Okulları,Taksim Eseyan Okulu,Doğa koleji vb bir çok okulda görev almış son olarakta Koç Spor Kulubünde baş antrenör olarak Jimnastik hayatına devam etmektedir. 2018 yılında Kulübümüzün Jimnastik Şubesine getirilerek aramıza katılmıştır.

Evren Aktekin

Jimnastik Şubesi Antrenörü

Ahmet Mert Sözen 1997 yılında İstanbulda doğmuştur . İlk ve orta okulu İstanbul Niihat Işık İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır . Küçük yaşta okulunun sportif faaliyetlerinde yer edinmiştir ve okulunun ilçe turnuvalarında dereceler elde etmiştir. 2015 senesinde öğrenimine Hacı Rahime Ulusoy Anadolu Denizcilik Lisesi’nde devam etmiştir. Okulunda yapılan turnuvalara katılarak sportif anlamda kendini göstermeye devam etmiştir. Mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümüne girmiştir. Ve bu dönemde antrenörlük hayatına yüzme ile başlamıştır.
     Kulübümüz bünyesinde gerçekleşen yüzme okulunda yüzme antrenörlüğüne getirilmiştir. Ve kış spor okulu ve yaz okulları olmakla birlikte iki sene kulübümüz bünyesinde antrenörlüğüne devam etmiştir. Aynı zamanda Olimpik Yüzme Kulübünde yüzme antrenörlüğü yapmıştır .2017-2018 sezonu itibari ile kulübümüzün branşı olan jimnastik şubesi yardımcı antrenörlüğüne getirilmiştir. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girerek hayatına yeni bir adım atmıştır . 2018-2019 sezonunun ardından 2019-2020 sezonunda da jimnastik okulumuzda antrenörlük görevini yerine getirecektir.

Ahmet Mert Sözen

Jimnastik Şubesi Antrenörü

1997 doğumlu Selcan Yılmaz, ilköğretim ve ortaokul döneminde amatör olarak voleybol oynamış ve okul takımında mücadele etmiştir. İlkokula başladığından itibaren sporla iç içe olan Selcan Yılmaz , Lise eğitimini Kadıköy Moda Meslek Lisesinde Çocuk Gelişimi bölümünü tamamlayarak bitirmiş,2018 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuluna girmiştir.

2018 yılı içerisinde antrenörlüğe başlayan  Selcan koç  özellikle çocuk eğitimi bölümü mezunu olduğu için küçük yaş grupları ile çalışmıştır. Şuan da Haliç üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisi olan Selcan Yılmaz 2019 - 2020 itibariyle Dinamo Spor Kulübü Kadıköy Jimnastik antrenörü olarak görev almaya başlamıştır.

Selcan Yılmaz

Jimnastik Şubesi Antrenörü